Komunikat o błędzie

  • Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? w include_once() (linia 1369 z /kunden/355211_36119/rp-hosting/1025/14/ruebsam.de/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /kunden/355211_36119/rp-hosting/1025/14/ruebsam.de/includes/menu.inc).

Usługi

Grupa R+S specjalizuje się w dziedzinie elektrotechniki. Naszą główną specjalizację uzupełniamy także innymi usługami z zakresu techniki i rzemiosła – zwłaszcza w dziedzinie techniki energetycznej i kontrolnej, ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji i instalacji sanitarnych oraz usług przemysłowych. Oferujemy naszym klientom kompletne świadczenie z jednego źródła tych coraz bardziej powiązanych ze sobą dziedzin usług.

Technika budowlana i elektryczna

Portfolio firmy R+S w zakresie techniki budowlanej i elektrycznej jest bardzo bogate: począwszy od instalacji systemów zasilających, instalacji prądowych po montaż techniki bezpieczeństwa oraz baz danych. Przy czym świadczymy usługi w każdym zakresie od planowania przez produkcję i oddanie do eksploatacji aż po usługi serwisowe 24 godziny na dobę.

Elektrotechnika w przemyśle stoczniowym

W przemyśle stoczniowym z punktu widzenia inżynierii elektrycznej pojawia się wiele różnych potrzeb i procesów specjalnych. Dzięki doświadczonemu zespołowi kierowników projektów, kierowników budowy i wykwalifikowanych monterów jesteśmy profesjonalnym partnerem stoczni i firm przewozowych w kraju i za granicą. Niezależnie od tego, czy chodzi o statki wycieczkowe, kontenerowce czy tankowce – zapewniamy perfekcyjny sprzęt elektroniczny.

Technika energetyczna i kontrolna

W zakresie techniki niskich napięć, automatyki i techniki napędowej, a także techniki wodnej i ściekowej rozwiązujemy na potrzeby klienta elektrotechniczne problemy każdego rodzaju. Poza tym nasze portfolio obejmuje również rozwój oprogramowania w zakresie kontroli i wizualizacji techniki pomiaru, regulacji i automatyki, techniki niskonapięciowej i automatyki budynków jak również automatyki w przemyśle stoczniowym.

Inżynieria budowlana HVAC

Firma R+S oferuje profesjonalną analizę, projekt i montaż aż po sprawdzenie rentowności, modernizację i rozwiązania efektywności energetycznej w zakresie techniki grzewczej, klimatyzacji, wentylacji i techniki sanitarnej. Indywidualne rozwiązania dla automatyki budynków aż po inżynierię budowlaną uzupełniają naszą ofertę świadczonych usług.

Usługi przemysłowe

Zarówno konserwacja, budowa instalacji i rurociągów, konstrukcje, automatyka i bezpieczeństwo pracy – przygotowujemy i oferujemy w tym zakresie indywidualne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu. Nasi eksperci zajmują się mechaniczną i elektryczną konserwacją wszystkich obiektów produkcyjnych przedsiębiorstwa.

Usługi w zakresie personelu

Dzięki ponad 26-letniemu doświadczeniu w rekrutacji i rozwoju kwalifikacji personelu firma R+S oferuje obsługę w zakresie kompleksowej obsługi zapewnienia personelu. Przy czym rekrutujemy wykwalifikowanych specjalistów dla całej grupy R+S, dbamy o zapewnienie wykwalifikowanych pracowników dla klientów w obszarach rzemieślniczych, przemysłowych i opieki zdrowotnej i socjalnej i koordynujemy ciągłe szkolenia wszystkich pracowników w przyzakładowej Akademii R+S.

Dystrybucja

Dla szybkiej i elastycznej dystrybucji stworzyliśmy własną strefę elektro-handlu, która gwarantuje punktualną i niezawodną dostawę wszystkich projektów firmy R+S na terenie Niemiec. Ponadto specjaliści mogą także korzystać jako odbiorca końcowy z szerokiej palety przełączników, gniazd, czujników dymu i wielu innych produktów w naszym sklepie internetowym.

IT Serwis

Aby rozszerzyć nasze portfolio o specjalistyczne rozwiązania IT, od 1 stycznia 2017 Grupa R+S rozpoczyna współpracę z przedsiębiorstwem hiko systems GmbH z Darmstadtu. Współpraca nie jest nowa, hiko systems współpracuje już obecnie od wielu lat ramie w ramię z córką spółki R+S, mianowicie przedsiębiorstwem RUF Gebäudetechnik GmbH z Kleinheubach. Od tej chwili również R+S udziela się we współpracy z darmstadzkim usługodawcą.

Do oferowanych przez hiko systems usług należą np. aktywna, wysoko dostępna technika sieciowa, Client- Server Hardware w obszarze Enterprise, redundantne rozwiązania zapisywania danych, rozbudowa kompletnych infrastruktur sieci WLAN, rozwiązania monitoringowe oraz urządzeń telefonicznych VoIP. W portfolio zawarte są również: Technologie Klient – Server, technologie wirtualizacji, produkty z obszaru Cloud dla różnych przedsiębiorstw, zintegrowane koncepty rozwiązań dla VoIP i kamer IP, technologii bezpieczeństwa i Firewall, zarządzania Mobile Device, monitoring jak również konserwacja łącznie z umowami o konserwacji. Dodatkowo również kontrola kosztów, IT Support dotyczący poszczególnych projektów, jak również ewentualna archiwizacja obszarów IT  znajdują się w programie współpracy partnerskiej.

Wraz z hiko systems Grupa R+S może oferować swoim klientom przyszłościowo jeszcze  szerszy obszar swojego serwisu włączając w to i oferując rozwiązania IT.